Product information
| Kolonnu savienotājs | 1/4" |
|---|---|
| Uzgriežņu / skrūvju izmērs | 8 mm |
| Vienību skaits iepakojumā | 1 |
| Produkta veids | Uzgriežņu galviņa |
| Zīmols | Proxxon |
| Diametrs | 8 mm |
| Materiāls | Metāls |
| Elastīgs | Nē |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Materiāls: Metālu sakausējums |
| Izcelsmes valsts | Taivāna |
| Barcode | 501796137 |
This hex socket has a durable construction with a dual-layer nickel plating and a single-layer chrome finish.
Made from high carbon steel, it offers exceptional strength and longevity.
Its thin-walled profile is designed for easy access in tight spaces while maintaining strong durability for heavy-duty applications.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: SCREW HEAD 8 MM 1/4IN 23718