Product information
| Kolonnu savienotājs | 1/4" |
|---|---|
| Uzgriežņu / skrūvju izmērs | 11 mm |
| Vienību skaits iepakojumā | 1 |
| Produkta veids | Uzgriežņu galviņa |
| Zīmols | Proxxon |
| Diametrs | 11 mm |
| Materiāls | Metāls |
| Elastīgs | Nē |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Materiāls: Metālu sakausējums |
| Izcelsmes valsts | Taivāna |
| Barcode | 501796175 |
This hexagonal tool has a durable construction with a thin-walled profile that allows easy access in tight spaces while maintaining sufficient strength for heavy-duty applications. Its high carbon steel composition ensures longevity. The tool is coated with a corrosion-resistant coating consisting of a double layer of nickel and one layer of chrome.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: SCREW HEAD 11 MM 1/4IN 23724