Product information
| Savietojamie ražotāji | Kärcher |
|---|---|
| Garums | 30.5 cm |
| Platums | 15.6 cm |
| Produkta veids | Rotācijas birste |
| Zīmols | Kärcher |
| Modelis | WB 130 |
| Saderīgi augstspiediena mazgāšanas iekārtu modeļi | K 3, K 4, K 5, K 7, K2 |
| Augstums | 13.7 cm |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Barcode | 502379803 |
Together with the interchangeable universal accessory, the WB 130 rotary washing brush from Kärcher is ideally suited for cleaning smooth painted, glass, or plastic surfaces. Strong rotation ensures effective and thorough cleaning. The washing brush features a release lever that allows for quick and easy replacement of attachments without contact with dirt, while the transparent cover offers an impressive cleaning experience where you can observe the cleaning process. If needed, a cleaning agent can be used by applying it with the brush or simply connecting it to the high-pressure cleaner. The washing brush is suitable for use with all Kärcher high-pressure cleaners from K 2 to K 7. Two interchangeable car and bicycle, as well as home and garden accessories, which can be purchased separately, are specifically tailored for cleaning sensitive or durable surfaces.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: ROTARY BRUSH WB 130 2.644-286.0