Product information
| Jauda | 2200 W |
|---|---|
| Elektriskā dzinēja tips | Ar sukām |
| Maksimālais griešanas dziļums | 770 mm |
| Apgriezienu skaits tukšgaitā | 2800 |
| Regulējams rotācijas ātrums | Nē |
| Produkta veids | Ripzāģi |
| Zīmols | Scheppach |
| Modelis | HS410 |
| Platums | 735 mm |
| Augstums | 1045 mm |
| Svars | 39 kg |
| Maksimālais diska diametrs | 405 mm |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Barcode | 502153138 |
Winter will lose all its harshness in your eyes when you equip your household with this new portable log saw. Designed to make cutting logs and firewood easier. This log saw allows the operator to work more safely and at a comfortable height. It is compact yet very sturdy.
• Durable welded steel construction for long service life
• Immense cutting power
• Including length stop
• With a 405 mm TCT saw blade, it is optimally suited for cutting branches and trunks
• Stable, anti-twist steel frame and portable
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: RIPSAW HS410 405MM 2.2KW 230V