Product information
| Darba platums | 615 cm |
|---|---|
| Darba daļu materiāls | Plastmasa |
| Ar rokturi/kātu | Jā |
| Produkta veids | Grābekļi |
| Zīmols | Fiskars |
| Modelis | Xact 1027036 |
| Garums | 1765 mm |
| Augstums | 46 mm |
| Sānu restes skaits | 32 |
| Grābekļa tips | Vēdekļa |
| Vienību skaits iepakojumā | 1 |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Augstums: 176.5 cm. Svars: 0.91 kg |
| Barcode | 502026729 |
RAKE VEDĒKĻA FISKARS XACT 1027036 1027036, WITH HANDLE, 1765 MM
Extremely efficient Xact leaf rake with 3D tines and XX large size is ideally suited for cleaning large areas and collecting leaves in a short time. The hardened aluminum and unique shaft profile reduce weight without sacrificing strength, making every stroke easy. The ergonomic SoftGrip™ handle design allows for multiple hand positions, and the excellent shape of the handle end provides good support during use.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: RAKE LAPUXACTXXL 615MM