Product information
| Darba platums | 37 cm |
|---|---|
| Darba daļu materiāls | Metāls |
| Ar rokturi/kātu | Jā |
| Produkta veids | Grābekļi |
| Zīmols | Fiskars |
| Modelis | Xact Soil |
| Garums | 1640 mm |
| Augstums | 85 mm |
| Svars | 1.04 kg |
| Krāsa | Melna krās., Sudraba krās. |
| Sānu restes skaits | 13 |
| Kāta materiāls | Metāls |
| Grābekļa tips | Universāls |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Papildus informācija | Garums: 1640 mm. Augstums: 85 mm. Svars: 1040 g |
| Barcode | 502026732 |
The specially durable stainless steel head with 13 tines is easy to use for raking large areas. The soil rake is excellent for preparing beds, leveling the soil, cleaning, and spreading. The hardened aluminum and unique handle profile are lightweight and extremely durable, making each raking motion easy. The convenient SoftGrip™ handle design allows for various hand positions, and the excellent shape of the handle end provides good support during use. The handle features a handy hanging hole for convenient storage.
- Especially durable stainless steel head with 13 tines for raking large areas.
- Excellent rake for preparing beds, leveling soil, cleaning, and spreading.
- The hardened aluminum and unique handle profile reduce weight without sacrificing durability, making each raking motion easy.
- The SoftGrip™ handle design allows for various hand positions, and the excellent shape of the handle end provides good support during use.
- Convenient hanging hole on the handle for easy storage.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: RAKE LAPUXACT M 400MM