Product information
| Garums | 120 cm |
|---|---|
| Platums | 80 cm |
| Augstums | 58.5 cm |
| Materiāls | Koks |
| Produkta veids | Paceļamas dobes |
| Zīmols | Upyard |
| Kolekcija | - |
| Modelis | RSB Black |
| Krāsa | Melna krās. |
| Svars | 15.3 kg |
| Rāmja materiāls | Koks |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Komplekts. |
| Izcelsmes valsts | Latvija |
| Barcode | 502550833 |
RAISED BED SET UPYARD RSB BLACK, 1200 MM X 800 MM X 585 MM
Our raised bed made from pallet frames, Stepped Bed, is the perfect solution for anyone looking to transform their garden into a green paradise according to their ideas and needs. This versatile raised bed can be shaped in various forms, sizes, or even as a multi-level raised bed.
The foldable design of the flower box makes gardening easy and enjoyable. It is an excellent alternative to conventional beds and attracts everyone's attention both on the balcony and in the garden.
The open floor provides natural drainage, while the raised pallet bed effectively protects against weeds and pests, which is not only healthy for plants but also for your back.
Our pallet frame raised bed is already coated with environmentally friendly paint and can be assembled immediately without extra effort. You can combine different elements to create your dream garden.
With Upyard, you rely on quality and innovation. Our products will elevate gardening to a new level. They are very easy to assemble without tools, can be combined with each other, and create true wellness oases in your garden.
Create the perfect solution for your green paradise with the stepped bed and enjoy the Upyard benefits that make gardening easier and more enjoyable. Order today and design your garden according to your ideas.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: RAISED BED BOX SET 1200X800X585 BLACK