Product information
| Garums | 25 m |
|---|---|
| Ar smidzinātāju | Nē |
| Produkta veids | Laistīšanas šļūtenes |
| Zīmols | Kärcher |
| Iekšējais diametrs | 19 mm |
| Krāsa | Dzeltena krās. |
| Materiāls | Gumija, Polivinilhlorīds (PVC) |
| Šļūtenes tips | Laistīšana |
| Darba temperatūra | -20 - 65 °C |
| Maksimālais darba spiediens | 24 Bar |
| Ar stiegrojuma tīklu | Jā |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Draudzīgs apkārtējai videi. Izturīgs |
| Izcelsmes valsts | Lietuva |
| Barcode | 500991768 |
High-quality PrimoFlex® garden hose (3/4") 25 m in length is ideally suitable for watering both small and large areas and gardens. It is a 3-layer garden hose that is pressure resistant and reinforced with tape. The hose does not contain phthalates, cadmium, barium, or lead, making it safe for health. The outer layer of the hose is weather-resistant and protects against UV radiation, while the matte inner layer prevents algae buildup inside the hose. Bursting pressure: 24 bar. Working temperature range: from -20 to 65 °C. The product comes with a 12-year warranty. Kärcher garden hoses are very flexible, durable, and resistant to kinking. These hoses have obvious advantages: excellent lifespan and ease of use. Be smart, water with Kärcher!
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: PRIMOFLEX GARDEN HOSE 3/4 IN 25M