Product information
| Jauda | 1250 W |
|---|---|
| Stiprinājuma vītne | 14 mm/M14 |
| Slīpēšanas diska diametrs | 180 mm |
| Produkta veids | Pulēšanas mašīnas |
| Zīmols | Dewalt |
| Modelis | DWP849X-QS |
| Svars | 3 kg |
| Apgriezienu skaits tukšgaitā | 600-3500 |
| Regulējams rotācijas ātrums | Jā |
| Elektroapgāde | Elektriskā tīkla |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 500885565 |
ELECTRIC POLISHER DEWALT DWP849X-QS, 1250 W
- The rubberized gearbox housing protects against material damage and allows users to handle it better.
- Variable speed and speed selection allow for speed adjustment that is individually tailored to the application.
- Replaceable air filter traps wool residue and coarse particles inside the machine.
- Zero voltage switch prevents accidental machine start-up after a power failure.
- Rubberized handle for better usability during operation.
- Spindle lock for quick disc replacement.
- Carbon brushes prevent collector damage.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: POLISHER DEWALT DWP849X-QS