Product information
| Jauda | 1800 W |
|---|---|
| Maksimālais ātrums minūtē | 10000 rpm |
| Maksimālais apstrādājamo detaļu platums | 315 mm |
| Maksimālais koksnes biezums | 2 mm |
| Putekļu sūcēja pārslēgšanas slēdzis | Nē |
| Produkta veids | Mašīna |
| Zīmols | Dewalt |
| Modelis | DW733 |
| Svars | 33.6 kg |
| Darbības ātrums | 8 m/min |
| Galvenais stumšanas rokturis | Nē |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Papildus informācija | Maksimālais materiāla miezums: 152 mm. Padeves ātrums: 7.8 m/min. |
| Izcelsmes valsts | Polija |
| Barcode | 500342991 |
"DeWalt DW733" is designed with the workplace in mind, featuring complete portability. The powerful 1800-watt motor makes any task easier. Designed with a head locking feature to prevent any movement and ensure a perfect cut.
- The head locking feature secures the cutter head in place to prevent any cutter movement, ensuring high-quality surface finishing
- Large infeed and outfeed tables provide additional material support when cutting large materials to improve surface finishing
- The 4-post construction allows the planer to move smoothly and accurately up and down
- Designed for portability at the job site and in small workshops
- The powerful 1800-watt motor makes planing large surfaces easier
- Holes in the base allow the machine to be attached to the workbench
- Thickness scale, material removal scale, and graduated depth crank make precise planing fast and easy
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: PLANER WORKBENCH DEWALT DW733