Product information
| Elektroapgāde | Akumulators |
|---|---|
| Spriegums | 18 V |
| Sitienu skaits minūtē | 120 |
| Produkta veids | Pneimatiskie naglotāji |
| Zīmols | Dewalt |
| Akumulatora tips | Li-Ion |
| Akumulatora kapacitāte | 2 mAh |
| Svars | 2.4 kg |
| Nagu segums | 15 - 54 mm |
| Naglu biezums | 1.2 mm |
| Ar uzglabāšanas futlāri | Jā |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Izcelsmes valsts | Meksika |
| Barcode | 501795972 |
Battery nail gun Dewalt DCN680D2-QW, 18 V 2x2Ah
- 2.0 Ah XR batteries are compatible with all other 18 V XR DEWALT power tools.
- With a rotating adjustment knob, the working depth can be easily adjusted.
- The sequential mode ensures precision when using the tool, while the contact mode allows the user to achieve a firing speed of up to 4 nails per second.
- Mechanical, rather than gas operation ensures low running costs and consistent performance in low temperatures.
- The latest generation 18V XR lithium-ion, brushless, 18Ga nail gun offers the most advanced nail shooting technology.
- The compact, lightweight, and ergonomic design makes the tool easy and comfortable to use, but it is also durable enough for the job site.
- Tool-free jam clearing reduces downtime and increases work efficiency.
- Trigger and contact lock prevents accidental nail firing.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: NAIL GUN AK.DCN680D2-QW 18V 2X2AH
