Product information
| Apgriezienu skaits tukšgaitā | 16000-27000 |
|---|---|
| Maksimālais frēzēšanas dziļums | 55 mm |
| Frēzēšanas augstuma iestatījums | 6 - 8 mm |
| Produkta veids | Elektriskā frēze |
| Zīmols | Dewalt |
| Svars | 1.9 kg |
| Jauda | 900 W |
| Piestiprināmo instrumentu spraudņa diametrs | 8 mm |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Izcelsmes valsts | Meksika |
| Barcode | 500946253 |
- Electronic speed control with feedback ensures the selected speed is maintained regardless of load, providing a smooth finish for all types of wood, aluminum, and plastics.
- Variable speed control from 16,000 to 27,000 RPM allows for optimization of the cutting milling machine.
- Depth ring and compression mechanism ensure motor precision.
- Aluminum motor housing and base construction ensure long-term durability.
- The large 100 mm D-shaped base design allows the user maximum control over the milling machine on the workpiece.
- Two LED lights enhance visibility around the router tip during operation and increase precision.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: MILLING MACHINE D26200-QS 900W