Product information
| Apgriezienu skaits tukšgaitā | 11000-30000 |
|---|---|
| Maksimālais frēzēšanas dziļums | 55 mm |
| Produkta veids | Frēze |
| Zīmols | Skil |
| Modelis | 1841AA |
| Svars | 4.34 kg |
| Jauda | 1200 W |
| Piestiprināmo instrumentu spraudņa diametrs | 6 - 8 mm |
| Anti-vibrācijas rokturis | Nē |
| Soma komplektā | Nē |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Ražotāja garantija | 36 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Papildus informācija | Produkta veids: Frēze |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 502053444 |
MILLING MACHINE SKIL 1841AA, 1200 W
SKIL 1841 milling machine is ideally suited for cutting grooves, notches, shapes, slopes, and profiles. The powerful 1200 W motor will help you easily perform all cutting tasks up to a depth of 55 mm. The SKIL 1841 can be used with various materials, as you can adjust the speed and precisely choose the cutting depth. Depending on the task at hand, you can select the necessary speed and depth. The spindle lock allows you to quickly and easily change bits. This wood milling machine is sold together with one straight bit, three bushes, a parallel guide, a centering pin, and a copying ring.
-
Adjustable speed and precise depth setting for optimal control.
-
Convenient features for added comfort during work
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: MILLING MACHINE 1841AA 1200W