MEASURING TAPE GLASS 100M STANLEY 2-34-777
€27,20
Pieejams uzreiz
Product information
| Garums | 100 m |
|---|---|
| Lentas materiāls | Stikla šķiedras |
| Precizitātes klase | 2 |
| Klasificēts | Centimetri, Collas |
| Produkta veids | Ruletes |
| Zīmols | Stanley |
| Lentas platums | 12.7 mm |
| Mērogs | 1 mm |
| Ar rokturi | Jā |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Materiāls: Plastmasa. Auklas garums: 100 m |
| Izcelsmes valsts | Taizeme |
| Barcode | 500520418 |
MEASURING TAPE STANLEY 2-34-777, 100 M
Folding "true zero" end hook for precise internal and external measurements
- 13 mm wide blade
- 3 times faster rewind with a 3:1 gear ratio
- Double-sided blade graphics with decimal/inch foot scale
- Reinforced blade tip for long service life
- End loop for easy pulling and securing
- Non-slip Cushion Grip handle
- Blade buffer that helps prevent blade damage
- Comfortable contoured handle
- Durable and shock-resistant construction for long service life
- Class II
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: MEASURING TAPE GLASS 100M STANLEY 2-34-777