Product information
| Jauda | 1675 W |
|---|---|
| Maksimālais ātrums minūtē | 3800 rpm |
| Griešanas dziļums 45° leņķī | 76 mm |
| Griešanas dziļums 90° leņķī | 110 mm |
| Produkta veids | Bīdāmais leņķzāģis |
| Zīmols | Dewalt |
| Modelis | DWS780-QS XPS |
| Garums | 770 mm |
| Platums | 470 mm |
| Augstums | 396 mm |
| Svars | 30.8 kg |
| Elektroapgāde | Elektriskā tīkla |
| Diska diametrs | 305 mm |
| Griezuma dziļuma regulēšana | Jā |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Izmērs: 770x396 mm |
| Izcelsmes valsts | Itālija |
| Barcode | 500862757 |
DEWALT DWS780 CIRCULAR SAW
-
Very high cutting power - up to 110 x 303 mm
-
Millimeter precision cuts using cut line display with LED indicator (XPS)
-
Extremely durable - machine precision
-
Precise angle against each 49° angle left and right - adjustable
-
Accurate and continuously adjustable bevel angle
-
Precise bevel angle quickly and easily achievable up to 60° to the right and up to 50° to the left.
-
Durable machined saw table and turning table
-
Large, dust-proof double extraction mechanism allows processing of large workpiece pieces
-
High-quality leading rollers for precise cuts up to 345 mm in length
-
Ideal for assembly due to compact size and low weight
-
Improved dust extraction ensures visibility on the workpiece
-
Material-appropriate electronic speed control provides clean and precise cuts
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: LEANING SAW 305MM XPS DWS780-QS 1650W