Product information
| Zāles pļāvēja tips | Stumjams |
|---|---|
| Pļaušanas augstums (Maks) | 70 mm |
| Pļaušanas augstuma regulēšana | Centrālais |
| Zāles savākšana | Jā |
| Svars | 11.10 kg |
| Produkta veids | Akumulatora zāles pļāvēji |
| Zīmols | Makita |
| Modelis | DLM330RT |
| Elektriskā dzinēja tips | Ar sukām |
| Pļaušanas augstums (Min) | 25 mm |
| Darba platums | 33 cm |
| Maksimums ieteicamā pļaušanas platība līdz | 270 m² |
| Zāles ķemme | Nē |
| Zāles mulcēšana | Jā |
| Zāles izmešana sānos | Nē |
| Zāles izmešana aizmugurē | Nē |
| Savākšanas maisa tilpums | 30 l |
| Jauda | 450 W |
| Krāsa | Melna krās., Zila krās. |
| Korpusa materiāls | Plastmasa |
| Riteņu materiāls | Plastmasa |
| Akumulatora tips | Li-Ion |
| Akumulators iekļauts komplektā | Jā |
| Akumulatoru skaits komplektā | 1 |
| Lādētājs iekļauts | Jā |
| Nepieciešamais akumulatoru skaits | 1 |
| Akumulatora kapacitāte | 5 Ah |
| Akumulatora spriegums | 18 V |
| Uzlādes laiks | 90 min |
| Trokšņa līmenis | 80 dB |
| Ar salokāmu rokturi | Jā |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 502403244 |
Makita DLM330 is a lightweight and compact lawn mower, perfect for narrow spaces and small areas. 8 cutting height settings from 20 mm to 75 mm. Grass collection box with fill level indicator, as well as electronic brake for safety.
Easy to use – simply insert the 18 V LXT® battery and start the device.
XPT (eXtreme Protection Technology) - protection against water and dust, allowing operation while spraying or in windy conditions.
Advantages
- Soft start function for smooth operation.
- Operates quietly, making it suitable for use in residential areas and public places.
- Compact grass collection box size saves space when stored vertically.
- Electronic brake for increased productivity and operator safety.
- Battery protection against overloading, excessive discharging, and overheating.
- Dual blade for both mowing and mulching.
- "3in1" (mowing / collection / mulching).
- Plastic housing reduces overall weight, ensures maneuverability in turns, convenience in storing the tool, etc.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: LAWNMOWER DLM330RT 18V 5AH MAKITA