Product information
| Svars | 1.8 kg |
|---|---|
| Sliedes garums | 16 cm |
| Akumulators iekļauts komplektā | Nē |
| Regulējams rokturis | Jā |
| Produkta veids | Akumulatora zāles un krūmu šķēres |
| Zīmols | Makita |
| Modelis | DUM604ZX |
| Krāsa | Melna krās., Zila krās. |
| Attālums starp asmeņiem | 1 cm |
| Asmens platums | 20 cm |
| Kustību skaits minūtē | 2500 |
| Nažu apturēšanas ātrums | 1 s |
| Akumulatora tips | Li-Ion |
| Akumulatora spriegums | 18 V |
| Lādētājs iekļauts | Nē |
| Darbības laiks ar pilnu uzlādi, līdz | 60 min |
| Naža maksts | Nē |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 501909043 |
Cordless hedge trimmer Makita DUM604ZX
Convenient lawn shears
A convenient and lightweight tool for lawn mowing and trimming. Includes blades for grass trimming. Tool only, battery and charger are not included.
- Small and convenient lawn trimmer/brush cutter for yard or garden maintenance.
- Indicator that informs about low battery charge level.
- Precise edge trimming with grass scissors.
- Cutting area is kept clean with brush cutter debris collector.
- Usage time with 3.0 Ah battery 115min, with 1.3 Ah battery 50min
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: LAWN SHEARS DUM604ZX 18V Z-SERIES