Product information
| Augstums | 256 - 592 cm |
|---|---|
| Platums | 47 cm |
| Kāpņu tips | 3 daļīgs universāls |
| Maksimālais lietotāja ķermeņa svars | 150 kg |
| Produkta veids | Trepes |
| Zīmols | Haushalt |
| Modelis | BL-E309 |
| Svars | 13.8 kg |
| Garums | 256 cm |
| Materiāls | Alumīnijs |
| Pakāpju skaits | 9 |
| Piemērots profesionālai lietošanai | Nē |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Barcode | 501955828 |
Work that is located high above the ground should no longer cause difficulties.
With universal Haushalt ladders BL-E309 you will complete all the necessary work at home or at work. This model of ladders is commonly used in households. Since they are made of aluminum, they weigh only ~ 13.8 kg and are quite light, making them easy to carry and transport.
The ladders have 9 steps for climbing, and they are divided into three sections overall. When assembled in an A-frame, you can get ladders with a height of 2.5 m, and when both sections are connected and leaned against a wall, the height reaches up to 5.9 m. The maximum weight capacity is 150 kg, and a 24-month warranty is provided.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: LADDERS 3X9 BL-E309 251/587 CM H