Product information
| Augstums | 314 - 732 cm |
|---|---|
| Platums | 47 cm |
| Kāpņu tips | 3 daļīgs universāls |
| Maksimālais lietotāja ķermeņa svars | 150 kg |
| Produkta veids | Trepes |
| Zīmols | Haushalt |
| Svars | 15.5 kg |
| Garums | 314 cm |
| Materiāls | Alumīnijs |
| Pakāpju skaits | 11 |
| Piemērots profesionālai lietošanai | Nē |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Barcode | 501955812 |
If you need extremely high ladders for your household - this is the item for you.
The universal ladder Haushalt BL-E311 3x11 is a useful tool for work at home, in the yard, or almost anywhere else. When both ladder sections are unfolded and connected, they reach a height of up to 7.3 meters. By combining them in an A shape with one section, you can also construct a 3.1 m high structure.
Despite the high height, the ladder is made of aluminum, so it weighs about 15.5 kilograms. It is easy to transport to wherever it is needed. The maximum weight capacity is 150 kg, and a warranty is provided for up to 2 years.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: LADDERS 3X11 BL-E311 307/755 CM H