Product information
| Augstums | 228 - 368 cm |
|---|---|
| Platums | 41 cm |
| Kāpņu tips | 2 daļīgs universāls |
| Maksimālais lietotāja ķermeņa svars | 150 kg |
| Produkta veids | Trepes |
| Zīmols | Haushalt |
| Svars | 7.8 kg |
| Garums | 228 cm |
| Materiāls | Alumīnijs |
| Pakāpju skaits | 16 |
| Piemērots profesionālai lietošanai | Nē |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Materiāls: Alumīnijs. Pakāpienu skaits: 2x 8. Augstums: 2280-3680 mm. Platums: 41 cm |
| Barcode | 501955809 |
Ladders may also be necessary in the household.
For this reason, ladders such as Haushalt BL-E208 are in demand among buyers. This model is most commonly used at home, although it can also be used in other spaces.
The ladders themselves are made of aluminum - a strong yet relatively light metal. Their weight is only 7.8 kg, and the ladders consist of 2 x 8 steps, making it easier to climb up.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: LADDERS 2X8 STEP BL-E208 HAUSHALT