Product information
| Augstums | 284 - 480 cm |
|---|---|
| Platums | 41 cm |
| Kāpņu tips | 2 daļīgs universāls |
| Maksimālais lietotāja ķermeņa svars | 150 kg |
| Produkta veids | Trepes |
| Zīmols | Haushalt |
| Svars | 10.6 kg |
| Garums | 284 cm |
| Materiāls | Alumīnijs |
| Pakāpju skaits | 10 |
| Piemērots profesionālai lietošanai | Nē |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Materiāls: Alumīnijs. Pakāpienu skaits: 10. Augstums: 2840-4800 mm. Platums: 41 cm |
| Barcode | 501955803 |
BL-E210 model universal Haushalt 284 - 480 cm two-part folding ladder is perfect for home tasks or simple work on the construction site. The maximum weight is 150 kg, so you won’t be able to work with the heaviest equipment. Even though the ladder is double, it only weighs 10.6 kg, so carrying it won’t be difficult.
Lightweight yet durable ladders made from high-quality aluminum. Whatever awaits you - you will definitely accomplish it!
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: LADDER 2X10 PKG. BL-E210 284/480 CM H