Product information
| Produkta veids | Lāpstas |
|---|---|
| Zīmols | Fiskars |
| Modelis | MyFirst |
| Garums | 881 mm |
| Platums | 190 mm |
| Svars | 0.4 kg |
| Krāsa | Zila krās. |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Papildus informācija | Platums: 190 mm. Garums: 881 mm. Svars: 0.400 kg. |
| Barcode | 500972118 |
KIDS SHOVEL FISKARS MYFIRST, BLUE
If there is an energetic little gardener at home, you will be amazed to see that the My First Fiskars children’s tool set is not just toys. The children’s shovel is made from the same durable plastic used in Fiskars shovels for adults. The handle is made of sturdy anodized aluminum. Fiskars' characteristic orange loop is specially designed for small hands. This durable gardening tool for little people is CE certified.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: KIDS SHOVEL MYFIRST FISKARS