Product information
| Materiāls | Metāls, Plastmasa |
|---|---|
| Produkta veids | Izolācijas noņēmēji |
| Zīmols | Bahco |
| Modelis | Automatic Cable Stripping Pliers |
| Garums | 180 mm |
| Svars | 0.13 kg |
| Caurules diametrs | 0.5 - 6 mm |
| Ar uzglabāšanas futlāri | Nē |
| Ar fiksāciju | Nē |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Barcode | 502092690 |
- Automatic cable cutter suitable for all types of cables with cross-sections from 0.2 mm² to 6 mm².
- The pliers automatically adjust to the conductor diameter, ensuring proper removal without damaging the conductor area.
- The stylish design provides maximum access.
- Includes a cable cutter up to Ø 2 mm.
- 3416 A SH: replacement blade.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: INSULATION REMOVING PLIERS 0.5-6.0MM2