Product information
| Maksimālais griezes moments, Nm | 65 |
|---|---|
| Akumulatoru skaits komplektā | 2 |
| Lādētājs iekļauts | Jā |
| Produkta veids | Triecienurbjmašīnas |
| Zīmols | Dewalt |
| Modelis | DCD778D2T-QW |
| Svars | 1.52 kg |
| Elektriskā dzinēja tips | Bezsuku |
| Apgriezienu skaits tukšgaitā | 0-1750, 0-500 |
| Ātrumu skaits | 2 |
| Stobra diametrs | 13 mm |
| Maks. urbšanas diametrs kokā | 30 mm |
| Maks. urbšanas diametrs tēraudā | 13 mm |
| Maks. urbšanas diametrs betonā | 13 mm |
| Āmura režīmi | Jā |
| Sitienu skaits minūtē | 29750 |
| Akumulatora tips | Li-ion |
| Akumulatora tilpums | 2 Ah |
| Akumulators iekļauts komplektā | Jā |
| Akumulatora spriegums | 18 V |
| Uzlādes līmeņa indikators | Jā |
| Soma komplektā | Jā |
| Uzgaļu komplekts iekļauts | Nē |
| Iebūvēts LED apgaismojums | Jā |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Papildus informācija | Akumulators iekļauts komplektā. Akumulatoru skaits komplektā: 2. Lādētājs iekļauts: Jā. Uzlādes līmeņa indikators: Jā. Soma komplektā: Jā. Iebūvēts LED apgaismojums: Jā |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 502193948 |
IMPACT DRILL DEWALT DCD778D2T-QW, 18 V, 2000 MAH
DeWalt DCD 778 is a compact, powerful, and versatile cordless combi drill. Thanks to its superior performance, more compact dimensions, longer operating time on a single battery charge, and extended service life due to the latest brushless motor technology, it can be used in a wide variety of applications. The full-metal 2-speed gearbox is optimally tuned to ensure perfect power transmission. The 15-position torque module with a secure and reliable clutch torque provides precise screwing work in all settings. The switch electronics can be easily dosed, making it ideal for precise drilling and accurate screwing. Thanks to its safety electronics, prolonged use is possible without any problems. It continuously monitors the battery temperature, regulates power consumption, and prevents complete battery discharge. The design of the impact drill is very compact and well-balanced, and the rubberized housing ensures maximum safety and work comfort with a high level of ergonomics. The quick-action 13 mm chuck with centric clamping is particularly durable and very easy to use, thanks to the automatic spindle lock. The built-in LED light allows working even in insufficient lighting conditions.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: IMPACT DRILL DCD778D2 18V 2X2AH BL