Product information
| Diametrs | 3.5 cm |
|---|---|
| Materiāls | Tērauds |
| Apstrādes materiāls | Alumīnijs, Koks, Metāla, Nerūsējošais tērauds, Plastmasas |
| Produkta veids | Urbšanas kroņi |
| Zīmols | Makita |
| Garums | 7 cm |
| Darbības zonas garums | 7 cm |
| Svars | 0.1 kg |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 500870709 |
Makita D-17055 HSS Bi-Metal Drilling Crown 35mm
User Benefits:
- The bi-metal hole saw range features a tooth design with variable arrangement and is recommended for cutting steel, aluminum, brass, copper, wood, and plastic.
- Applications: cable pulling, pipelines, tubes, kitchen, bathroom, hardwood, softwood, metal, low-carbon steel, aluminum, PVC.
TECHNICAL INFORMATION:
- Diameter (D) 35 mm
-
RPM min. for wood 2400 min
-
RPM min. for steel 250 min
-
RPM min. for stainless 125 min
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: HSS-BIMETAL DRILLING CROWN 35MM