HS-GT-02-36 OKKO GRASS AND SHRUB SHEARS
Product information
| Svars | 0.7 kg |
|---|---|
| Sliedes garums | 12 cm |
| Akumulators iekļauts komplektā | Jā |
| Regulējams rokturis | Nē |
| Produkta veids | Akumulatora zāles un krūmu šķēres |
| Zīmols | Okko |
| Modelis | HS-GT-02-36 |
| Krāsa | Pelēka krās., Zaļa krās. |
| Attālums starp asmeņiem | 0.2 cm |
| Asmens platums | 8 cm |
| Kustību skaits minūtē | 1000 |
| Nažu apturēšanas ātrums | 1 s |
| Akumulatora tips | Li-Ion |
| Akumulatora kapacitāte | 1300 mAh |
| Akumulatora spriegums | 3.6 V |
| Lādētājs iekļauts | Jā |
| Darbības laiks ar pilnu uzlādi, līdz | 30 min |
| Uzlādes laiks | 300 min |
| Naža maksts | Jā |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Papildus informācija | Zāles griešanas platums – 80 mm Krūmu griešanas asmens garums – 120 mm |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 502587796 |
Okko HS-GT-02-36 is a convenient, lightweight, and cordless grass and shrub shear designed for small landscaping tasks. Thanks to its compact design and rechargeable 3.6 V Li-Ion battery, this tool is perfect for shaping grass edges or trimming small shrubs in hard-to-reach places.
? Technical Data:
-
Battery: Li-Ion, 3.6 V / 1300 mAh
-
Charging Time: ~5 hours
-
Run Time After Charge: ~30 min
-
Cutting Width (Grass): 80 mm
-
Blade Length (Shrubs): 120 mm
-
Movement Frequency: up to 1000 cuts/min
-
Weight: only ~0.7 kg
-
Blade Stop Time: ~1 sec.
-
Color: Green / Gray
-
Material: Plastic + Metal
Advantages:
-
Lightweight and ergonomic body – comfortable to use even with one hand
-
Rechargeable battery – no wires or fuel
-
Quick blade replacement – easily switch between grass and shrub cutting
-
Ideal for small garden or yard maintenance tasks
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: HS-GT-02-36 OKKO GRASS AND SHRUB SHEARS