Product information
| Garums | 33.5 cm |
|---|---|
| Ar rokturi/kātu | Jā |
| Darbības daļa | Smails |
| Produkta veids | Mazas lāpstas |
| Zīmols | Gardena |
| Platums | 8 cm |
| Svars | 0.24 kg |
| Krāsa | Zila krās. |
| Darba daļu materiāls | Nerūsējošais tērauds |
| Kāta materiāls | Plastmasa |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Barcode | 501759607 |
Gardena Classic hand spade is the optimal tool for planting and transplanting flowers in flower boxes, pots, and beds. The ergonomically designed handle fits perfectly in the hand, and its tip is angled to prevent slipping.
- The width of the hand spade is 8 cm.
- It is made of high-quality steel.
- Duroplast coating ensures a long product lifespan.
- The ergonomically designed handle provides greater control comfort.
- The angled handle tips prevent the hand from slipping.
- High-quality steel and Duroplast coating protect the hand tools from corrosion, making them resistant to dirt and particularly durable.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: GARDENA HAND SPADE