Product information
| Garums | 26 cm |
|---|---|
| Svars | 0.6 kg |
| Darba daļu materiāls | Metāls |
| Produkta veids | Cirvji |
| Zīmols | Forte Tools |
| Cirvja galvas svars | 0.6 kg |
| Kāta materiāls | Stikla šķiedra |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Ražotāja garantija | 36 mēn |
| Izcelsmes valsts | Polija |
| Barcode | 502158124 |
Forte Tools universal axe, ideal for camping, can be excellently used as a survival tool. The blades are made of high-quality induction-hardened steel, making them particularly durable and firmly welded to the handle. The handle is reinforced with fiberglass, making it especially resilient and comfortable. The axe cover allows for easy hanging and storage of the tool. It can also be safely attached to a belt or backpack. TUV GS safety certificate.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: FORTE UNIVERSAL AXE 0.6KG