Product information
| Asmens iekļauts | Jā |
|---|---|
| Ar uzglabāšanas futlāri | Nē |
| Produkta veids | Naži |
| Zīmols | Fiskars |
| Garums | 16 cm |
| Materiāls | Gumija, Metāls |
| Svars | 0.11 kg |
| Asmeņu skaits | 1 |
| Papildus informācija | Platums: 42 mm. Garums: 160 mm. Augstums: 26 mm. Svars: 110 g |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Barcode | 502037208 |
- Equipped with a folding blade mechanism that ensures compact storage and portability
- Double locking system that prevents accidental blade release without losing the speed of blade replacement
- Ergonomic handle with SoftGrip™ feature featuring a dynamic grip pattern for comfort and control throughout the day
- Metal body for optimal balance and durability at the workplace, as well as a reinforced metal tip that provides safe resistance to impacts and drops
- Includes 1 CarbonMax universal blade that lasts 24 times longer than standard universal blades
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: FOLDING KNIFE CARBONMAX 160 MM