Product information
| Darba platums | 41 cm |
|---|---|
| Darba daļu materiāls | Plastmasa |
| Ar rokturi/kātu | Nē |
| Produkta veids | Grābekļi |
| Zīmols | Fiskars |
| Modelis | Solid |
| Garums | 410 mm |
| Augstums | 105 mm |
| Krāsa | Melna krās. |
| Sānu restes skaits | 12 |
| Grābekļa tips | Universāls |
| Vienību skaits iepakojumā | 1 |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Garums: 152 mm. Svars: 0.250 kg. |
| Izcelsmes valsts | Somija |
| Barcode | 501084131 |
The Fiskars Solid universal garden rake is ideally suited for raking branches or lawn. It is also a great helper for preparing plant beds and leveling soil. To level soil, a good rake is necessary, which is also suitable for raking grass. The Solid universal rake is a great choice for those who appreciate multifunctionality in tools. If you need a working tool that prepares soil and rakes leaves, this is the suitable instrument. The Fiskars Solid Universal Garden rake is excellent for raking, preparing beds, and leveling soil. Its sturdy construction and durable tines allow for easy raking and performing other tasks. These are an essential tool for lawn and bed maintenance.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: FISKARS SOLID RAKE 1014917