Product information
| Garums | 149.5 cm |
|---|---|
| Darbības zonas platums | 72 cm |
| Svars | 4.05 kg |
| Produkta veids | Sniega stūmēji |
| Zīmols | Fiskars |
| Platums | 72 cm |
| Darbības zonas garums | 57 cm |
| Darbības zonas biezums | 16 cm |
| Krāsa | Melna krās. |
| Ar rokturi/kātu | Jā |
| Teleskopisks kāts | Nē |
| Darba daļu materiāls | Plastmasa |
| Kāta materiāls | Alumīnijs, Plastmasa |
| Ergonomisks rokturis | Jā |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Papildus informācija | Kopējais garums: 1495 mm |
| Izcelsmes valsts | Somija |
| Barcode | 500999467 |
Fiskars SnowXpert™ Snow pusher with a one-piece shovel that provides stability and lightness, along with an improved ergonomic handle angle, a long and durable tubular steel handle, and a newly designed shovel edge, is ideal for effective snow clearing in larger yards and other spacious areas. This tool, like others in the SnowXpert range, features a new patented blade design with an embedded sturdy steel rod. This increases the shovel's durability and enhances longevity, ensuring better performance that lasts up to three times longer. Weight: 4050g. Length: 149.5cm. Width: 72cm.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: FISKARS SNOWXPERT SNOW SHOVEL