FISKARS PRUNING SAW 60CM 124800/1001621
€10,57
Pieejams uzreiz
Product information
| Garums | 625 mm |
|---|---|
| Asmens garums | 475 mm |
| Darba daļu materiāls | Metāls |
| Produkta veids | Atzarošanas zāģis |
| Zīmols | Fiskars |
| Platums | 215 mm |
| Augstums | 30 mm |
| Svars | 0.5 kg |
| Krāsa | Melna krās., Oranža krās. |
| Ar rokturi/kātu | Nē |
| Savienojuma stienis | Nē |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Platums: 215 mm. Garums: 625 mm. Svars: 500 g. |
| Izcelsmes valsts | Zviedrija |
| Barcode | 500526801 |
Fiskars pruning saw designed for cutting branches approximately 5 cm in diameter. The blades are made of hardened stainless steel, ensuring a long service life and sharp saw teeth. The double-ground teeth are intended for efficient cutting both when pulling and pushing.
Cuts in both directions thanks to the serrated design. Magnetic tooth case for safe transport.
Cuts in both directions thanks to the serrated design. Magnetic tooth case for safe transport.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: FISKARS PRUNING SAW 60CM 124800/1001621