FISKARS LEAF RAKE SOLID L 135016/1003465
€13,68
Pieejams uzreiz
Product information
| Darba platums | 52 cm |
|---|---|
| Darba daļu materiāls | Plastmasa |
| Ar rokturi/kātu | Jā |
| Produkta veids | Lapu grābekļi |
| Zīmols | Fiskars |
| Modelis | Solid L |
| Garums | 1730 mm |
| Augstums | 1720 mm |
| Krāsa | Melna krās., Oranža krās. |
| Sānu restes skaits | 25 |
| Kāta materiāls | Metāls |
| Grābekļa tips | Vēdekļa |
| Vienību skaits iepakojumā | 1 |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Alumīnija kāts |
| Izcelsmes valsts | Somija |
| Barcode | 500999530 |
The Fiskars Solid large leaf rake is perfectly suited for maintaining large areas in any season. If you want to clear a large lawn of leaves, a good lawn rake is essential. The Fiskars Solid large leaf rake, with a width of 520 mm and flexible plastic tines, is ideal for yard cleaning. This garden tool will not disappoint in gardening tasks. The durable and flexible tines, designed with a special geometry, prevent branches and leaves from sticking to the rake. Length: 175cm.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: FISKARS LEAF RAKE SOLID L 135016/1003465