Product information
| Garums | 1300 mm |
|---|---|
| Darbības zonas platums | 223 mm |
| Darba daļu materiāls | Tērauds |
| Ar rokturi/kātu | Jā |
| Rakšanas mērķis | Universāls |
| Produkta veids | Liekšķēre |
| Zīmols | Fiskars |
| Darbības zonas garums | 320 mm |
| Svars | 2.1 kg |
| Krāsa | Melna krās., Pelēka krās. |
| Kāta materiāls | Nerūsējošais tērauds, Tērauds |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Papildus informācija | SoftGrip rokturis. Kopējais garums: 1300 mm. |
| Izcelsmes valsts | Polija |
| Barcode | 502509665 |
The Fiskars Xact shovel is designed for moving sand and other large volume materials. Its lightweight composite and steel handle is firmly attached to the wide steel shovel, allowing for quick and efficient lifting of various materials. The large and adjustable D-shaped SoftGrip™ handle provides comfort and control. The wide shovel is ideal for lifting and moving large volume materials such as soil, sand, or snow. The straight handle makes tasks easier. Suitable for people of different heights.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: FISHER XACT SHOVEL L 1066731