Product information
| Garums | 30 cm |
|---|---|
| Augstums | 20 cm |
| Platums | 51 cm |
| Siltumvadītspējas koeficients, W/(mk) | 1.33 |
| Materiāla blīvums, kg/m³ | 1040 |
| Produkta veids | Būvniecības bloki |
| Zīmols | Fibo |
| Materiāls | Betons |
| Krāsa | Pelēka krās. |
| Bloka tips | Betons |
| Svars | 25.24 kg |
| Spiedes izturība, MPa | 8 |
| Salizturības cikli (F) | 50 |
| Ienesīgums, m2/gab | 9.96 |
| Vienības uz paletes | 48 |
| Palešu skaits pilnā automobilī | 14 |
| Izcelsmes valsts | Lietuva |
| Barcode | 502301645 |
FIBO foundation blocks have a wide range of applications. They are designed to create foundations, basement walls, and plinths. They can be used for monolithic walls, load-bearing walls with higher load requirements, or for sound and fire-resistant wall constructions. They can be easily adapted to form the foundations of other structures (for example, fences, greenhouses, agricultural buildings).
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: FIBO FOUNDATION BLOCKS 300X200X510 (48)