Product information
| Lentas pielietojums | Lejamai betona grīdai, Skaņas izolācijai |
|---|---|
| Garums | 40 m |
| Platums | 120 mm |
| Līpošs | Jā |
| Produkta veids | Izolācijas lentes |
| Zīmols | Knauf |
| Materiāls | Poliuretāns |
| Krāsa | Zaļa krās. |
| Biezums | 10 mm |
| Izcelsmes valsts | Vācija |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Barcode | 501764399 |
Special polystyrene and polyethylene tape designed for securing to walls before pouring Knauf FE50 largo self-leveling concrete flooring or installing Knauf dry flooring (e.g., Brown, Brio, etc.). The use of the tape also improves sound insulation. The other side of the FE 10/120 tape is coated with adhesive, facilitating and speeding up the work. The tapes are equipped with a special polyethylene film designed to ensure the airtightness of the internal corner (floor-wall).
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
More from Knauf
Write a review
Write a review for: EDGE TAPE KNAUF 10X120MM 40M