Product information
| Diametrs | 125 mm |
|---|---|
| Produkta veids | Putekļu savācēju adapteri |
| Zīmols | Dewalt |
| Svars | 0.54 kg |
| Vienību skaits iepakojumā | 1 |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Papildus informācija | Izmērs: 305 x 230 x 390 mm. Svars: 540 g |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 500984634 |
Universal connector locks onto the DWE46150 5 inch surface grinding dust cover with a twist and click, eliminating the need for tape to hold the hose onto the cover. Equipped with a dust collection solution for flat grinding with an edge.
- Perform and Protect™ dust feature that helps collect and contain dust.
- Provides a dust collection solution for flat grinding with an edge.
- Universal connector locks onto the tool with a twist and click, eliminating the need for tape to hold the hose onto the cover.
- Provides a dust cover that will last longer in harsh working conditions.
- Replaceable brushes to maintain high dust collection levels.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: DUST COLLECTION ADAPTER DWE46150