Product information
| Maksimālais griezes moments, Nm | 60 |
|---|---|
| Lādētājs iekļauts | Nē |
| Produkta veids | Bezvadu triecienurbjmašīna- skrūvgriezis |
| Zīmols | Skil |
| Modelis | 3075CA |
| Svars | 0.9 kg |
| Elektriskā dzinēja tips | Bezsuku |
| Apgriezienu skaits tukšgaitā | 1800, 500 |
| Ātrumu skaits | 2 |
| Stobra diametrs | 13 mm |
| Maks. urbšanas diametrs kokā | 50 mm |
| Maks. urbšanas diametrs tēraudā | 13 mm |
| Maks. urbšanas diametrs betonā | 13 mm |
| Āmura režīmi | Jā |
| Sitienu skaits minūtē | 27000 |
| Akumulators iekļauts komplektā | Nē |
| Akumulatora spriegums | 20 V |
| Soma komplektā | Nē |
| Uzgaļu komplekts iekļauts | Nē |
| Iebūvēts LED apgaismojums | Jā |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 502541543 |
Features
- Two gears: drilling at high speed and screwing with high torque
- Automatic spindle lock allows for easy accessory changes
- Holder for belt attachment makes tool transportation easier
- Ergonomic design and soft-grip handle ensure optimal working comfort and good maneuverability
- Impact drilling function for masonry
- “KEEPCOOL™”: patented battery cooling technology provides 25% longer runtime and twice the lifespan
- Patented advanced LED lamp with 2 modes of operation, including torch mode with 10-minute shutdown function
- Function switch allows for easy selection between screwing, drilling, and impact drilling
- Digital brushless motor – more power, greater efficiency, and 10 times longer service life
- 3 functions: screwing, drilling, and impact drilling
- Compact and lightweight design for overhead work or in hard-to-reach, narrow spaces
- “PWRCORE 20™”: industry-leading battery technology developed to provide power for all SKIL “20V Max” tools
- Speed control allows for gradual start and provides continuous and complete control over the tool
- “ACTIVCELL™”: patented intelligent battery and tool interaction - for maximum performance and battery protection
- 17 torque settings for precise screwing plus 1 setting for regular rotational drilling plus 1 setting for impact drilling
- 13 mm keyless chuck for improved bit gripping force
- Lithium-ion technology: no memory effect, no self-discharge, always ready for use
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: CORDLESS IMPACT DRILL 3075CA 20V