Product information
| Apgriezienu skaits tukšgaitā | 0-8500, 8500 |
|---|---|
| Maksimālais diska diametrs | 125 mm |
| Akumulators iekļauts komplektā | Nē |
| Produkta veids | Slīpēšanas ierīce |
| Zīmols | Skil |
| Modelis | 3921 CA |
| Svars | 2.3 kg |
| Elektriskā dzinēja tips | Ar sukām |
| Stiprinājuma vītne | 14 mm/M14 |
| Akumulatora tips | Li-ion |
| Akumulatora spriegums | 18 V |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Ražotāja garantija | 36 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Papildus informācija | Akumulators nav iekļauts komplektā. SKIL Energy Platform bateriju sistēmas |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 502205351 |
CORDLESS ANGLE GRINDER SKIL 3921 CA, 18 V
- Powerful 20 V Max (18 V) battery angle grinder for comfortable and controlled grinding or cutting.
- Restart protection ensures that the tool does not automatically turn on again after a power outage.
- Gentle gradual acceleration to maximum speed without sudden jolts.
- Three side handle positions provide optimal control for any task.
- Using the "Click" system, the protection can be adjusted to any working situation within seconds.
- Easy to use, thanks to lightweight and compact design.
- Spindle locking function allows for easy accessory changes.
- Built-in key storage in the side handle.
- Thanks to lithium-ion technology, batteries are always ready to work - no self-discharge and "memory" effect.
- effect"
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: CORDLESS ANGLE GRINDER 3921CA 20V