Product information
| Jauda | 750 W |
|---|---|
| Apgriezienu skaits tukšgaitā | 12000 |
| Stiprinājuma vītne | 14 mm/M14 |
| Maksimālais diska diametrs | 125 mm |
| Produkta veids | Elektriskā slīpmašīna |
| Zīmols | Bosch |
| Modelis | UniversalGrind 750-125 |
| Svars | 1.9 kg |
| Elektriskā dzinēja tips | Ar sukām |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 502501660 |
Bosch UniversalGrind 750-125
Excellent control for various household tasks
Reliable 750 W motor allows for medium-sized tasks at home|Ergonomic, lightweight tool with low vibration – ensures comfort while working
Quickly adjustable guard protects from sparks while working|Ideal for grinding, cutting, and cleaning metal, stone, concrete, and tiles
- With an easy-to-handle angle grinder, you can quickly complete tasks at home.
- The 750 W motor provides the power needed for medium-sized tasks.
- Ergonomic, lightweight, compact housing and low vibration ensure comfortable operation even for extended periods.
- This tool is designed for grinding, cutting, and cleaning using metal, stone, concrete, and tiles.
- It features a quickly adjustable guard that protects from sparks during operation.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: BOSCH UNIVERSAL GRIND 750-125 750W