Product information
| Maksimālais griezes moments, Nm | 50 |
|---|---|
| Akumulatoru skaits komplektā | 1 |
| Lādētājs iekļauts | Jā |
| Produkta veids | Akumulatora skrūvgrieži-urbjmašīnas |
| Zīmols | Skil |
| Modelis | 3008AC |
| Svars | 1 kg |
| Elektriskā dzinēja tips | Ar sukām |
| Apgriezienu skaits tukšgaitā | 0-1450, 0-420 |
| Ātrumu skaits | 2 |
| Stobra diametrs | 13 mm |
| Griezes momenta soļu skaits | 17 |
| Maks. urbšanas diametrs kokā | 40 mm |
| Maks. urbšanas diametrs tēraudā | 13 mm |
| Āmura režīmi | Nē |
| Akumulatora tips | Li-ion |
| Akumulatora tilpums | 2 Ah |
| Akumulators iekļauts komplektā | Jā |
| Akumulatora spriegums | 18 V |
| Uzlādes līmeņa indikators | Jā |
| Soma komplektā | Nē |
| Uzgaļu komplekts iekļauts | Nē |
| Iebūvēts LED apgaismojums | Jā |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Ražotāja garantija | 36 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 502393339 |
Features
- Battery technology “Keep Cool™” provides 25% longer runtime and 2x longer lifespan
- Lithium-ion technology: no memory effect, no self-discharge, always ready to use
- Speed controller allows for gradual start and provides continuous and full control over the tool
- LED light source allows for better visibility of the workpiece and comfortable operation in poorly lit areas
- Our patented “ActivCell™” technology optimizes energy use, preventing overheating and ensuring maximum battery performance
- Belt holder for easy transport of the tool
- Rotation direction LED indicator makes it easy to determine the direction of screwing
- Automatic spindle lock allows for easy accessory changes
- Universal battery system is part of the SKIL system “Energy Platform”
- Two gears: high-speed drilling and high-torque screwing
- 13 mm single-sleeve keyless chuck
- Patented charge level indicator allows for easy reading of battery charge level
- 17 torque settings for precise screw driving plus a drill position with clutch lock
- Ergonomic construction and handle with a soft grip provide optimal working comfort and good maneuverability
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: BATTERY DRILL 3008AC 2AH 20V