Product information
| Jauda | 1100 W |
|---|---|
| Apgriezienu skaits tukšgaitā | 3000-11000 |
| Stiprinājuma vītne | 14 mm/M14 |
| Maksimālais diska diametrs | 125 mm |
| Produkta veids | Elektriskā slīpmašīna |
| Zīmols | Stanley |
| Modelis | FATMAX® FMEG225VS |
| Svars | 2.35 kg |
| Regulējams ātrums | Jā |
| Soma komplektā | Nē |
| Vada garums | 2.4 m |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Barcode | 502517346 |
ELECTRIC ANGLE GRINDER STANLEY FATMAX® FMEG225VS, 1100 W
-
Stanley FatMax® FMEG225VS Angle Grinder Description:
-
Maximum disc size 125 mm
-
Powerful 1100 W motor provides optimal cutting and grinding
-
6 speed adjustment wheel
-
Side handle is fixed in 2 positions
-
Dust protection
-
The compact size of the body allows the tool to be used in hard-to-reach places
-
Disc protection adjustment without a wrench
-
Protection against self-starting after a power interruption
-
"Soft Start" - slow start.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: ANGLE GRINDER FMEG225VS-QS125MM 1100W